Leden 2015

BREYER TRADITIONAL

2. ledna 2015 v 17:02 | Frisullka

BREYER TRADITIONAL

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro zobrazení profilu koně klikni na fotografii
NENÍ AKTUÁLNÍ


Něco málo o autorce

1. ledna 2015 v 22:58 | Frisullka

Já a moje přezdívka
Jak už jste si asi povšimnuli, na internetu většinou vystupuji pod přezdívkou Frisullka, nebo jinými modifikacemi. Jak tato přezdívka vznikla se mě už také pár lidí ptalo a tak si myslím, že nebude od věci, to sem také napsat. Má původní přezdívka zněla Frísanka, poté Frísačka, Frisulka až se dostala do finální podoby, tedy Frisullky :)
Co se mého skutečného jména týče, kdo mě zná tak ví, kdo ne, tak se jmenuji Kateřina a jsem s tím jménem docela spokojená :)
Je mi téměř 18 let, jsem z Liberce a momentálně jsem v třetím ročníku gymnázia, kam jsem se nejspíš nedopatřením dostala a do teď uznávám že to byla chyba tam jít, ale co. Stalo se musím ho do
končit a pak se vrhnout na mé milované fotografování a uměleckou tvorbu.

S ježděním na skutečných koních to mám tak, že jsem velmi vděčná za to, že mohu čas od času zajezdit na dvou
Poté jsem další dostala k narozeninám a dokonce jsem si za ušetřené kapesné začala sama koníky kupovat.
kobylkách a to i přes to, že se k nim dostanu tak jednou za pár měsíců. Jezdím jak anglii tak western (podle toho, jak moc se mi chce sedlat :) a občas si na ně sednu ibez sedla, ale tak si nejsem dostatečně jistá, že nespadnu, ale učím se.
S fotografováním jsem spíše amatér i když bych se mu v budoucnosti ráda věnovala profesionálně. Momentálně fotografuji s dvěma fotoaparáty-zrcadlovkami a to Nikonem D3200 a D5100, který si občas půjčuji od mého táty. Ovšem nefotím jen modely koní. Cizí mi není ani makro, krajiny, zvířata, lidi... Zkrátka fotím vše, co mě nějakým zůsobem zaujme :)

Mé zájmy
Kdybych se měla sama popsat, asi bych použila slovo "geek", což zhruba znamená fanoušek určitého typu, seriálů a filmů. Ano to je má velká vášeň a obzvláště mám slabost pro britské sitcomy (a vlastně vše spojené s Velkou Británií :) ) jako je Doctor Who, Sherlock, Torchwood a další. Sledováním filmů bych klidně strávila celé dny, kdybych měla na to čas, ale bohužel není, ale i tak jich týdně hodně shlédnu. Mám moc ráda filmy od studií Marvel, filmy od skupiny Monty Python a pak obecně se ráda kouknu na jakékoliv sci-fi, fantasy, komedii nebo třeba detektivku :) Takže pokud byste mě někdy potkali osobně filmy a seriály jsou velmi dobrým tématem o kterém si ráda povídám :)
Ani knihy mi nejsou cizí a s knihami opět nastupuje Sci-fi, detektivky a fantasy. Co mě opravdu nebaví je poezie. Ani nevím proč, ale z nějakého důvodu mě velmi nudí a usínám u ní.
Mým velkým zájmem je také YouTube. Že bych byla nějaká velká Youtuberka bych neřekla, to určitě ne, ale baví mě to a sem tam nějaký ten vlog, nebo něco podobného vydám :)

Sbírání modelů
Se sbíráním je to však trošku delší historie :) Dostala jsem se k nim, když mi bylo asi 11 let, takže to mohl být tak rok 2007 nebo 2008, a to díky jedné spolužačce, která každé ráno do družiny nosila modely koníků, sedla, dečky a mě se to velmi líbilo. Poté jsem si k Vánocům nějakého takového koníka přála a dostala své první Schleichy. Hannoverskou klisnu a palomino hřebce. Oba koníky jsem milovala a každý den s nimi hrála. Bohužel mi to v tu dobu ještě tak nedocházelo a oba byli dost poničení, jak jsem jim pořád přetahovala uzdečky přes uši a všudeje s sebou tahala.
Větší zlom nastal až v roce 2010, kdy jsem dostala svého prvního Breyera. Byl to Classic Hannoverský hřebec, kterého jsem pojmenovala Smart Chiconita a byla jsem neskutečně vděčná, že ho mám. Od té doby začaly modely nabývat trošku, výrazně rychleji.Má původní domluva s mamkou, že Tarditional Breyery si pro jejich rozměry pořizovat nebudu, byla prolomena hned o rok později, co jsem si od jedné jiné sběratelky za své peníze koupila Diamonda. Byla jsem tehdy hrozně uchvácená tím, jaký dokonalý model to byl! :) A pak už to šlo opravdu velmi rychle. Dneska se v mé sbírce nachází více než 150 modelů a ani jeden bych za nic na světě nevyměnila nebo neprodala :) Se sbíráním jsem se též začala věnovat vyrábění a přemalovávání, ve kterých bych řekla, že si vedu celkem obstojně. Ano samochvála smrdí, ale přeci jen si myslím, že na tom nejsem zas tak špatně :)
No a myslím, že tohle by už asi mohlo být vše, co by vás o mě mohlo zajímat :) Přeji hezké chvíle strávené na tomto blogu a třeba se ještě někdy setkáme :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Kde mě můžete nalézt?